Úvod týdne pražské burze zkazily banky i O2

Pražská burza dnes oslabila o 0,52 % pod tlakem klesajících bankovních titulů. Komerční banka oslabila o více než 1 % a uzavřela na úrovni 5525 korun a ani Erste se nepodařilo udržet se v pozitivním pásmu a nakonec ztratila 0,58 %. Ztrácely i akcie VIG 0,19 % a to i přes zvýšení cílové ceny od JPMorgan na 1097 korun. Největší pokles jsme ovšem registrovali u akcií O2 -1,41 %, zatímco objem obchodů byl zanedbatelný.

ČEZ se za podpory zahraničních kupců dostal nad 590 korun. Investoři téměř nezareagovali na zprávu, že bulharský regulátor obvinil ČEZ ze zneužití dominantního postavení, a spíše se zaměřili na silnější ceny elektřiny v Německu a také vyšší ceny emisních CO2 povolenek. Celkový objem obchodů byl dnes průměrný a soustředil se do akcií Komerční banky a ČEZu.

Bulharsko opět obviňuje ČEZ ze zneužití dominantního postavení

Okolní trhy mají smíšenou výkonnost, když polský WIG20 roste za přispění bank o 0,7 %, ovšem největší rally dnes zažívají akcie uhelné společnosti JSW +10,5 % po zprávě, že dělníci ukončili stávku a vrací se zpět do pracovního procesu. Šéf JSW „na oplátku“ za ukončení stávky rezignoval na svou funkci. Naopak maďarský index BUX ztrácí více než 1 %, poté co investoři vybrali zisky ve všech hlavních akciích. OTP tak ztratila 1,4 %, MOL 1,05 % a Richter Gedeon 1,1 %. 

Newsletter