V červenci opět klesly ceny ropných produktů

Ceny průmyslových výrobců se v červenci proti předchozímu měsíci nezměnily. Meziročně se snížily o čtyři procenta, nižší byly především ceny v oddílu koksu a rafinovaných ropných produktů. Klesly ceny chemických látek a výrobků o 11,6 procenta, těžby a dobývání o 6,6 procenta a obecných kovů a kovodělných výrobků o 3,4 procenta.

Ceny v oddílu elektřiny, plynu, páry a klimatizovaného vzduchu byly nižší o čtyři procenta. Snížily se ceny potravinářských výrobků, nápojů a tabáku o 3,1 procenta. Ceny vody, její úpravy a rozvodu vzrostly o 1,6 procenta a ceny v oddílu nábytku a ostatních výrobků zpracovatelského průmyslu o 0,7 procenta, z toho instalace průmyslových strojů a zařízení o 1,1 procenta.

Meziměsíčně klesly hlavně ceny v oddílu koksu a rafinovaných ropných produktů. Ceny v oddílu dopravních prostředků se snížily o 0,2 procenta, z toho ceny dílů a příslušenství pro motorová vozidla o 0,3 procenta. Ceny těžby a dobývání byly vyšší o 0,6 procenta. Vzrostly ceny obecných kovů a kovodělných výrobků a ceny potravinářských výrobků, nápojů a tabáku shodně o 0,4 procenta, z toho ceny masa a výrobků z masa o 1,9 procenta.

Newsletter