V Česku loni přibylo 1800 dolarových milionářů

AKTUALIZOVÁNO – V České republice přibylo loni 1800 nových dolarových milionářů. Jejich celkový počet se zvýšil o 8,1 procenta na rekordních 23 200. Počet dolarových milionářů v Česku tak roste rychleji, než je celosvětový průměr. Přispívá k tomu i růst reálného hrubého domácího produktu (HDP), státní úspory a růst cen nemovitostí. Vyplývá to z jubilejní 20. výroční zprávy o světovém bohatství (World Wealth Report, WWR), kterou zveřejnila společnost Capgemini.

Světové bohatství dolarových milionářů (High Net Worth Individuals nebo-li HNWI) dosáhne podle odhadů do roku 2025 hranice 100 bilionů dolarů. Loni to bylo 58,7 bilionů dolarů a počet HNWI vzrostl o 4,9 procenta na 15,4 milionů. Od roku 1996 vzrostlo světové bohatství HNWI čtyřnásobně a při současném mírném růstu dosáhne do roku 2025 hranice 100 bilionů dolarů.

Éra superboháčů je nevyhnutelná aneb zrození prvních bilionářů

„Je pozoruhodné, že pouze jedna třetina bohatství dolarových milionářů je v současné době pod dohledem společností zaměřených na správu bohatství, což ukazuje obrovský potenciál pro organizace, které umí kombinovat digitální technologie a FinTech s odbornými zkušenostmi a vztahy a umí klientům nabídnout nejmodernější služby,“ uvedl Anirban Bose, ředitel bankovních a kapitálových trhů ve Financial Services Business Unit společnosti Capgemini.

Dodal, že firmy, které umí využít digitální technologie a staví na důvěře, rychlosti, flexibilitě a jednoduchosti použití, budou v dobré pozici, aby se v budoucnosti staly lídry trhu.“

Rok 2020: Polovinu světového bohatství mají milionáři

Dolaroví milionáři jsou ti, kteří mají investovatelné jmění jeden milion dolarů a více, a to bez hodnoty hlavního bydliště, sběratelských předmětů, spotřebního materiálu a zboží dlouhodobé potřeby.

Newsletter