Dolar po odstoupení Bidena krátce oslabil k 1,0900 za euro. Část ztrát poté smazal. Americké výnosy klesají. Koruna se proti euru obchoduje bez výraznější změny pod 25,25. Proti dolaru krátce zpevnila pod 23,15.

V nevýrazném úvodu na pražské burze by měl vyniknout ČEZ

Český trh bude pravděpodobně otevírat bez větších změn, podobně jako Evropa. I americké a asijské indexy prošly seance bez výraznějších výkyvů. Patrně uvidíme opět poptávku po akciích ČEZ, díky vyšším cenám elektřiny v Německu. Navíc, investorům se může líbit, že ČEZ odeslal nabídku na nákup 66% balíku akcií Slovenské elektrárne, které drží ENEL. Nabídka ale bude platná mimo jiné pouze v případě, že firma dostane další informace ohledně dostavby jaderné elektrárny Mochovce. Banky by také mohly mírně růst, ale na Komerční bance žádnou větší rally nečekáme, neboť nabídka na trhu je stále poměrně veliká.

ČEZ potvrdil: Chceme 66% ve Slovenských elektrárnách

O Slovenské elektrárne má zájem i maďarská dvojice MOL a MVM

Polský trh bude zřejmě slabší, ale větší propad indexu WIG20 by mohla vyrovnávat KGHM, kterému Goldman Sachs zvýšila cílovou cenu na 142 PLN ze 130 PLN (doporučení zůstalo „neutral“).

Evropa bude otevírat „flattish“, trh bude čekat na index nákupních manažerů v eurozóně (v 10 hodin).

Newsletter