V Praze převládli prodejci, ČEZ pod tlakem elektřiny i povolenek

Český trh dnes odepsal silných 1,27 % díky výprodeji na bankovních titulech a ČEZu. Komerční banka se po současném rychlém růstu propadla výrazněji pod 5400 korun a uzavřela blízko denního minima na 5370 korunách. Erste se ráno vyšplhala až na 560 korun, kde se již začalo aktivně prodávat, takže akcie zamířila do červených čísel a zavřela na 545 korunách, slabší o 1,04 %.

ČEZ se již od rána dostával pod prodejní tlak díky slabším cenám elektřiny a povolenek. Nakonec odepsal více než 2 % a svůj pokles „utnul“ na 617 korunách. Dnes oslabovaly i méně likvidní tituly, například CETV, která bude zveřejňovat výsledky ve čtvrtek 12. března, o -2,65 %, a současný propadák Fortuna o dalších 2,39 %. Objemy obchodů byly mírně podprůměrné a dosáhly 560 milionů korun.

Okolní trhy naopak rostly. Maďarský trh si aktuálně připisuje 0,7 % převážně díky více než 4% růstu akcií OTP, naopak emise MOL a Richter Gedeon ztrácely. Polsko zavírá mírně silnější +0,15 %, když hlavní růst je patrný na akciích PKN +0,9 %, Lotos +1,6 % a bankovních titulech PKO a Bank Pekao.

Newsletter