Dolar proti euru rozšiřuje zisky a posouvá se pod hranici 1,1600 EURUSD. Silný dolar potápí procyklické měny a měny regionu. Koruna oslabuje nad 25,70 za euro.

Vedro vs. BCPP 1:0

Rekordní teplotní rekordy v ČR byly dnes více středem pozornosti než samotný akciový trh. PX uzavřel s mírnou ztrátou 0,2% na průměrném letním objemu 16 milionů dolarů denně. Pozornost na sebe upoutala Erste Bank, která dnes reportovala výsledky za druhý kvartál. Po počátečních váhavých pohybech a boji s hladinou 28 euro za akcii se nakonec zprávy z konferenčního hovoru vstřebaly a akcie na konci obchodování ve Vídni potvrzují break do nových letošních maxim a zdá se, že téma obnovení růstu pokračuje. V Praze akcie končí o 1% silněji.

Z domácích akcií se obou hlavním titulům nedařilo zvednout hlavu a končí tak na svém denním minimu. Komerční banka ani nezkoušela korigovat týdenní ztráty a klesá o 0,8% na nové minimum po výsledcích. Akcie CEZu se při ranním obchodování snažily korigovat týdenní pokles, ale zisky v úrovních 586-88 korun za akcii neudržel a konec dne opět patřil prodejcům. Akcie končí na denním minimu  a klesá o 0,3%. Stále však drží rozpětí současného obchodování tj. 580/600 korun za akcii a výsledky příští týden snad udají nový moment.

Ze skupiny small caps si vedl dobře Unipetrol a posílil o 0,5% a zakončil týden s korekcí ztrát, které utrpěl po spanilé jízdě. Závěrečný moment již tak silný ale nebyl a i přes slušné bloky zobchodované na trhu na hladině 190 korun za akcii, prodejní apetit zůstal na trhu a akcie bude potřebovat buď zprávu nebo silnější nákupní moment, aby tuto hladinu krátkodobě prorazila. To se nedá říct o akciích vlastníka polského PKN, který dnes dále rozšiřuje maxima. Mediální společnost CETV dnes v Praze korigovala včerejší pád a přidává o 0,6%. Týden konči se silným růstem, ale na nový pohyb bude třeba nového nákupního apetitu, který se mohl krátkodobě vyčerpat. 

Newsletter