Veselý duben pro makléře. Vyletí S&P 500 k novému rekordu?

Americký burzovní index S&P 500 včera uzavřel se ziskem více než jednoho procenta. Po poklesu pod 50denní klouzavý průměr před dvěma týdny je tak podle ředitele investiční firmy Instinet Franka Cappelleri připraven na další rally směrem k 2400 bodům.

První den nového týdne byl pro americké akcie velmi úspěšný. Investoři přijali výsledek prvního kola francouzských voleb pozitivně, tudíž index Standard and Poor‘s 500 zažil nejlepší den od 1. března. Ještě předtím, a to 12. dubna, se benchmark dostal poprvé od listopadu pod svůj 50denní klouzavý průměr, což obvykle signalizuje krátkodobou ztrátu. Ta se projevila hned následující týden, když index klesl o 1,1 procenta.

Podle analýzy klouzavých průměrů a následných zisků však právě tato událost naznačuje budoucí dlouhodobější zisk. Po posledním poklesu pod zmiňovanou střední hodnotu, kdy mu předcházelo období více než sta dní nad klouzavým průměrem, S&P 500 rostl v následujících třech měsících o 4,75 procenta.

Nevěříme na pohádky, akcie jsou nadhodnocené o 40 %

„S&P 500 se obchodoval v úzkém pásmu potom, co 1. března stanovil nový rekord. Každý menší pokles byl následován menším růstem, který vzápětí narazil na hranici obchodovaného pásma,“ uvedl ve své analýze pro server Market Watch Cappelleri. „V pondělí už ale tento vzorec prolomil a směřuje k otestování hranice 2400 bodů,“ dodal.

Dobrý potenciál pro růst indexu můžeme vidět i ze statistických dat sebraných během historie. Podle stratéga Ryana Detricka z LPL Financials je posledních 20 let duben v průměru nejúspěšnějším měsícem pro zmiňovaný americký index. S&P 500 roste v aprílovém měsíci průměrně o dvě procenta. Tento rok tomuto scénáři zatím příliš neodpovídá, ovšem Detrick zdůraznil, že zisky se obvykle dostaví až ve druhé polovině dubna.

Trumpovo oznámkování. Prvních 100 dní na trzích a v ekonomice

Býci z Wall Street zdůrazňují dobrou kondici akciového trhu z hlediska fundamentů. Americká ekonomika se stále drží v růstovém trendu a firemní výsledky jsou překvapivě dobré. K 21. dubnu ohlásila výsledky už téměř třetina firem zastoupených v S&P 500, přičemž v průměru byly jejich výsledky zatím o jedno procento lepší, než očekávali analytici. Tahounem zisků jsou především firmy sektoru financí.

XIV – nejlepší dlouhodobá investice?

Newsletter