Víra v dohodu s Řeckem, euro u 1,1200 k dolaru

Zisky eura proti dolaru, které dosahují až 2,5 procenta do těsné blízkosti 1,1200 dolaru k euru, naznačují víru trhu v dohodu s Řeckem. Podle posledních informací Řekové odeslali zahraničním věřitelům návrh dohody, proti které dle citací zdrojů nepanuje odpor a podepsána by měla být do pátku.

Maximem eura bylo 1,1194 EURUSD. Následně euro níže přeci jen posílají optimismus chladící slova šéfa skupiny ministrů financí eurozóny Dijsselbloema o tom, že dohoda s Řeky „je stále v nedohlednu“.

Euro prorazilo další bariéry stop loss objednávek a pohyb začíná nabírat dynamiku. Odpolední data ze Spojených států mohou dodat euru další sílu, pokud bude číslo slabší, než trh očekává. Dozvíme se vývoj průmyslových objednávek v dubnu. Informace z trhu potvrzují vynucené nákupy eur, které udávají sílu v posledních minutách.

Česká koruna z tohoto vývoje profituje a kurz koruny proti americkému dolaru je na denní nejsilnější hodnotě 24,62 USDCZK. Koruna proti euru pak obchoduje poblíž 27,45 EURCZK a spíše sleduje vývoj na dolaru.

Euro posiluje přes 1,1000 k dolaru na zprávách o blížící se dohodě o Řecku

Newsletter