Vítej zpět, Jacku. Akcie Twitteru letí vzhůru

Americké akcie dnes uhájily drobné zisky, hlavní indexu končí výše o 0,1-0,2 % a to díky solidním datům z amerického maloobchodu, která převážila další nejistotu kolem Řecka. Překvapení, které vystřelilo akcie sociální sítě Twitter o 8 procent vzhůru, přišlo až po závěru amerického obchodování. „Vítej zpět Jacku,“ oznámil generální ředitel Twitteru Dick Costolo na svém účtu.

Těmito slovy uvítal spoluzakladatele Twitteru Jacka Dorseye do pozice, kterou sám k 1. červenci opustí. Volba Dorseye je ale označována za dočasnou. Po změně volali investoři Twitteru v reakci na slabý vývoj akcií firmy.

V reakci na opětovný pokles cen ropy ztrácely ropné tituly typu Transocean nebo Chesapeake Energy. Dařilo se naopak farmacii, zpevňovaly akcie Baxteru či také Eli Lilly.

Jednání o Řecku v Bruselu skončila rozpačitě, když mise MMF uvedla, že trvají „zásadní rozpory“. Tato zpráva poslala index Nasdaq do červených čísel a indexu DJIA snížila dnešní zisk ze zhruba stovky bodů na pouze čtyřicet. Před ztrátami ale trh uchránila čísla o silném maloobchodě, jehož 1,2% květnový růst znamenal naplnění odhadů analytiků.

Američané otevírají peněženky. Chvilková euforie na dolaru

 

Akcie Twitteru prudce propadly. Slabé výsledky unikly dřív

Mohou Google, Facebook i Twitter v Rusku umlknout?

Z Prahy se šíří drby: Google spolkne Twitter?

Newsletter