Vláda bez ANO je utopie a premiérem bude Babiš. Říká kdo?

Bookmakeři se dost často trefují. Jsou takovým pomyslným lakmusovým papírem. A jak to vidí ve Fortuně? O křesle premiéra podle nich nemůže uvažovat nikdo jiný než předseda vítězného hnutí Andrej Babiš (1,02:1). Toho „ohrožuje“ maximálně jeho stranický kolega Martin Stropnický (10:1), jehož lze vnímat jako alternativní variantu pro případ, že by ANO při vyjednávání muselo učinit zásadní ústupek.

„Ze včerejších povolebních debat a prohlášení zástupců jednotlivých stran by člověk snadno získal dojem, že sestavení vlády bude něčím naprosto neproveditelným. Spolehnout se můžeme na to, že v návaznosti na dřívější hradní deklarace dostane první pověření k sestavení vlády předseda ANO Babiš a že vláda bez ANO je prakticky neproveditelná. Jak rychle to bude trvat záleží na ochotě ANO k ústupkům a zásadovosti všech ostatních,“ míní hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák.

Vedle hnutí ANO dávají bookmakeři největší šance na účast v příští vládní koalici s důvěrou parlamentu ČSSD (1,8:1) a také KDU-ČSL (1,8:1), tedy platformě současného formátu, která by v nové sněmovně posbírala 103 mandátů.

Stejnou většinu by ANO poskládalo s ODS, jejíž koaliční angažmá také nelze vyloučit (1,8:1). Že by vstřícná gesta Tomia Okamury vedla ke vstupu SPD do vlády bookmakeři neočekávají (10:1) a podobně to vidí také v případě KSČM (10:1), TOP 09 (10:1) nebo STAN (6:1).

Sečteno 100 procent. Chcete vědět, jak dopadly volby v ČR?

 

Newsletter