Vláda s ČSSD? Jeden podraz za druhým, říká Babiš

S lidovci a sociálními demokraty se vládně špatně, když mě přehlasovávají s vědou a výzkumem a státními pojištěnci, řekl v rozhovoru pro deník Právo ministr financí a šéf ANO Andrej Babiš. „K tomu všemu musíme čelit jednomu podrazu sociální demokracie za druhým, jejím dezinformačním kampaním, jak si přivlastňují naši práci a jak pomalu vytvářejí koalici s TOP 09. Je to nefunkční,“ dodal.

„Kdybychom z vlády odešli, tak nebude nikdo, kdo by zabránil nezodpovědným a rozhazovačným nápadům zejména sociální demokracie, která by vše dělala systémem Špidla, tedy ´zdroje jsou´. Když premiér Sobotka byl ministr financí a jeden rok měl růst pět procent a stejně vysekl dluhy za 400 miliard, tak se není čemu divit,“ dodal Babiš.

Šéf hnutí ANO je připraven na to, že by mohl vyhrát volby a nikdo s ním nebude chtít vládnout. „Přemýšlel jsem o tom. Možná na to změním názor a zůstal bych v opozici. Nemám patent na rozum, bavím se s lidmi, poslouchám argumenty… Třeba mě opozice bude bavit. Aspoň budu ten establishment, který si tu tradiční politické strany budovaly 26 let, štvát dál. Jen tak se mě nezbaví, i když pro to dělají, co umějí,“ naznačil.

Babiš také poznamenal, že v Česku pomalu vzniká koalice ČSSD s šéfem TOP 09 Miroslavem Kalouskem a ostatními tradičními politickými stranami. „Spolupráce soc. dem. s TOP 09 je evidentní, jako v případě zákona o střetu zájmů. To je jen další akce proti Babišovi, kterou vymyslel Kalousek,“ řekl deníku Právo Babiš.

 

Newsletter