Vlastník televize Nova prodal filmovou distribuci Bontonfilm

(Rozšířeno 11:19) Mediální skupina Central European Media Enterprises (CETV), která vlastní televizi Nova, uskutečnila avizovaný prodej Bontonfilmu. Jako nový majitel je v rejstříku uvedena čerstvě založená firma Redbloom Martina Palána, dosavadního ředitele Bontonfilmu. Na zápis upozornil Mediář.cz.

O prodeji všech aktivit, které přímo nesouvisí s televizním byznysem, rozhodlo nové vedení společnosti CETV, které vystřídalo loni Adriana Sarbua. Jeden ze dvou generálních ředitelů CME Michael Del Nin nedávno uvedl, že společnost jednala o prodeji podniku s několika zájemci.

Šéf CETV nakoupil akcie firmy za 1,4 mil. korun

CETV v 1Q14 snížila ztrátu za 15% nárůstu výnosů

Podle Unie filmových distributorů je Bontonfilm za Falconem, CinemArtem a Warner Bros čtvrtým největším tuzemským distributorem filmů s loňským podílem na tržbách v kinech 16 procent a na návštěvnosti 17 procent, připomněl Médiář.cz. Poslední veřejné známé hospodářské výsledky jsou z roku 2012, ve kterém firma dosáhla zhruba půlmiliardových tržeb a zisku před zdaněním milion Kč.

CETV, která v ČR vlastní televizi Nova a další stanice, v prvním čtvrtletí oznámila pokles ztráty po zdanění na 48,6 milionu dolarů. Loni za stejné období dosahovala ztráta 109 milionů dolarů. Výnosy se meziročně zvýšily o více než 20 milionů dolarů na 153,1 milionu dolarů.

Newsletter