Pravděpodobnost snížení britských sazeb v srpnu klesla z 50 % na 25 %. Libra zpevnila nad 1,3000 GBPUSD. Dolar plošně oslabuje. Proti euru nad 1,0930 a proti koruně pod 23,15.

Vsadit si teď proti koruně se nemusí vůbec vyplatit

Zdroj: Depositphotos

Koruna posiluje díky kombinaci několika faktorů. Důležitá je i absence spekulantů sázejících na výraznější oslabení kurzu. Odstrašuje je jednak Česká národní banka, stejně tak i vysoké náklady short pozice. Letos mohou být zajímavé měny rozvojových trhů, například mexické peso. Australský dolar a v závěsu novozélandský bude profitovat ze znovuotevření Číny. U centrálních bank musí obchodníci počítat s možnou divergencí. Jakmile zvýší sazby Bank of Japan, bude to potvrzení nové éry vyšší inflace a vyšších sazeb. To a mnohem víc zaznělo na webináři společnosti XTB, kde se sešel šéfredaktor Roklen24 Jan Berka s traderem a investorem Romanem Dvořákem z Forex Zone a analytikem finančních trhů za XTB Jirkou Tylečkem. 

Zdroj: XTB, Bloomberg

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter