Evropské i americké výnosy klesají. Dolar drží ztráty nad 1,0900 za euro. Měnám regionu pomáhá slabý dolar. Koruna zpevnila pod 26,65 za euro.

Vsadit si teď proti koruně se nemusí vůbec vyplatit

Zdroj: Depositphotos

Koruna posiluje díky kombinaci několika faktorů. Důležitá je i absence spekulantů sázejících na výraznější oslabení kurzu. Odstrašuje je jednak Česká národní banka, stejně tak i vysoké náklady short pozice. Letos mohou být zajímavé měny rozvojových trhů, například mexické peso. Australský dolar a v závěsu novozélandský bude profitovat ze znovuotevření Číny. U centrálních bank musí obchodníci počítat s možnou divergencí. Jakmile zvýší sazby Bank of Japan, bude to potvrzení nové éry vyšší inflace a vyšších sazeb. To a mnohem víc zaznělo na webináři společnosti XTB, kde se sešel šéfredaktor Roklen24 Jan Berka s traderem a investorem Romanem Dvořákem z Forex Zone a analytikem finančních trhů za XTB Jirkou Tylečkem. 

Zdroj: XTB, Bloomberg

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter