Výprodej v režii hedgeových fondů postihl akcie Apple

Hedgeové fondy zkrátily ve druhém čtvrtletí své akciové pozice na rekordní minima. Prodávaly hlavně akcie technologického gigantu Apple. Bylo to v době, kdy trh zasáhla volatilita podporovaná referendem v Británii, kdy se Britové 23. června rozhodli opustit Evropskou unii. S odkazem na studii S&P Global Market Intelligence to uvedl server MarketWatch.

Akciové pozice top hedgeových fondů ve druhém čtvrtletí klesly na 399, když v prvním čtvrtletí to bylo 408. To je nejnižší počet pozic, které fondy drží, v historii, tedy od vzniku studie v roce 2014.

Buffett sází na Apple, podíl ve firmě zvýšil o 55 %

Výprodej postihl hlavně technologické tituly, celkem dosáhl 6,3 miliardy dolarů. Bylo to především kvůli akciím technologického gigantu Apple, které ve druhém čtvrtletí hedgeové fondy nejvíce prodávaly. Činily tak druhé čtvrtletí v řadě.

Celkem prodaly akcie Applu za 5,3 miliardy dolarů, což představuje zhruba 84 procent prodejů v sektoru informačních technologií. Do první pětky se dostaly také akcie firem Netflix, Microsoft a Alphabet, mateřská společnost firmy Google.

Akcie Apple od dubna do června klesly o 12,2 procenta. Ve třetím čtvrtletí už ale zpevnily o více než 14 procent. Od počátku roky zpevnily o 3,8 procenta.

Největší zájem byl naopak o spotřební sektor, konkrétně o akcie firmy Charter Communications. Hedgeové fondy nakoupily akcie této firmy za 1,2 miliardy dolarů. Zájem měly i o akcie banky Morgan Stanley, koupily akcie banky za 990 milionů dolarů.

Newsletter