Výprodeji na akciích O2 (-10 %) sekundoval VIG

Český index PX zavřel mírně v červených číslech hlavně po propadu akcií VIG a O2. VIG spadl o bezmála 3 % po zprávě, že dne 29. května má být vyřazen z indexu MSCI. Ještě hůře dopadly akcie O2, přestože společnost zveřejnila velmi solidní výsledky hospodaření za 1Q15. Akcie O2 také „převálcovala“ zpráva, že dojde k vyřazení z indexu MSCI 29. května, přestože se o této možnosti spekulovalo na trhu déle, akcie nakonec ztratily bezmála 10 % a skončily pod 190 korunami.

O2 vyráží dech: Zisk vylétl o 106 %, zákazníci víc utrácejí

Proč akcie O2 přes skvělé výsledky propadají?

ČEZ nenašel podporu kupců ani na úrovni 640 korun a po včerejších výsledcích za 1Q15 a oznámené dividendě 40 korun opět ztrácel i dnes a sice 0,37 %. Včerejší výsledky nechaly analytiky chladnými, a ti vesměs pouze potvrzovali své cílové ceny a doporučení, takže podle nich má ČEZ pouze omezený prostor pro růst ceny akcií.

Opačnou výkonnost měly bankovní tituly. Erste si i přes pokles evropských indexů připsala silný zisk 3,45 % a její akcie se v současné chvíli obchodují na trhu ve Vídni na úrovních okolo 740 korun. V závěsu svou výkonností byla Komerční banka, která si díky silné poptávce v závěrečné aukci polepšila o 1,81 %.

Okolní trhy také klesly, když WIG20 ztratil 0,09 % kvůli silnému propadu akcií PKO BP -5,3 % po slabším zisku za 1Q15. Maďarský BUX se svezl dolů o 0,6 % a hlavním propadákem byly akcie MOL -2,4 %.

Newsletter