Výsledky bank jsou tady. Dobrá čísla hlásí JPMorgan

AKTUALIZOVÁNO – Americká banka JPMorgan Chase & Co dnes odstartovala výsledkovou sezonu velkých bank. Svými čtvrtletními výsledky lehce překonala očekávání analytiků, když za 3. čtvrtletí reportovala upravený zisk na akcii 1,58 dolarů proti očekávání 1,39 USD. Tržby se zvýšily o 8,4 procenta na 25,51 miliardy dolarů, když analytici Thompson Reuters čekali zhruba 24 miliard. Akcie JPMorgan banky v premarketu v reakci na výsledky rostou.

Čistý zisk banky ve čtvrtletí meziročně klesl o 7,6 procenta na 6,29 miliardy dolarů. Banka upozornila na to, že čistý zisk odráží vyšší daňový náklad v aktuálním čtvrtletí.

Generální ředitel banky Jamie Dimon řekl, že bance rostly úvěry i vklady. „Ve čtvrtletí jsme zaznamenali slušné výsledky, všem našem podnikům se dařilo dobře,“ dodal. Upozornil na rekordní příjmy v podnikovém a investičním bankovnictví a také na silný růst vkladů i úvěrů v drobném bankovnictví.

Banka rovněž uvedla, že ve 3. čtvrtletí akcionářům vrátila 3,8 miliardy dolarů.

JPMorgan se v září stala světově nejcennější bankou, podle tržní kapitalizace předstihla banku Wells Fargo. Akcie JPMorgan mírně rostly zatímco Wells Fargo utrpěla ztráty kvůli kvůli skandálu s falešnými účty. Od počátku roku akcie JPMorgan zpevnily o 2,6 procenta.

Výsledky dnes oznámí také Citigroup a právě Wells Fargo.

Newsletter