Wall Street a skok před klíčovým Fedem

Americké akcie se dnes obchodovaly v plusu. Index S&P 500 si připsal 1,28 %, aby zakončil na 1978,1 bodech. Dow Jones je výše o 1,4 %, což odpovídá 16 599,9 bodům. Technologický Nasdaq poskočil o 1,14 % až na 4860, 5 bodu.

Nejsilnějším fundamentem stále zůstává očekávání ohledně výstupu zasedání měnového výboru Federálního rezervního systému. To bude zahájeno během zítřka, přičemž důležitá ohlášení budou provedena ve čtvrtek, včetně tiskové konference, kde vystoupí guvernérka Janett Yellenová, aby odůvodnila rozhodnutí výboru. Sentiment se nesl také v duchu spíše pozitivních dat, která tak mohla naznačit, na jakých základech se bude výbor rozhodovat. Pozitivně přispěl i růst na ropě, která si připsala rovné procento.

Index Dow Jones táhla výše především společnost Merck, zatímco Walt Disney se jako jediná propadla. V rámci S&P 500 rostlo všech deset sektorů, přičemž nejlépe se dařilo průmyslové výrobě.

Z dat byly zveřejněny maloobchodní tržby za srpen, které zpomalily růst na 0,2 %, vyjma automobilů pak na 0,1 %. Podmínky průmyslu se i nadále, popáté za sebou, zhoršují. Index Empire Manufacturing se propadl až na -14,67 bodů. Průmyslová výroba pak v srpnu klesla meziměsíčně o 0,4 %. Poslední byly zveřejněny podnikové zásoby, které v červenci vzrostly o 0,1 %.

Dolar dnes mírně posiloval. Na páru s eurem si připsal více jak 0,4 %, což odpovídá úrovni 1,1266 dolaru za euro.

Newsletter