Wall Street blízko rekordů, investoři dál sledují ropu

Wall Street dnes zakončila obchodování v mírném plusu a zůstala tak v blízkosti rekordních úrovní. Investoři dál sledují ceny ropy. 

Ropa má na akcie určitě vliv a přispěl také závěr evropských burz, uvedl hlavní stratég trhu firmy FBN Securities Jeremy Klein. Pro investory na celém světě je nyní opravdu velmi málo alternativ, poznamenal Jeff Kravetz, stratég US Bank. Německý DAX rostl o více než 20 procent z únorového minima a technicky tak vymezil býčí trh. Dnes se tak ocitl na letošním maximu. 

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie 30 předních amerických podniků, dnes zpevnil o 0,02 procenta a uzavřel na 18 522,05 bodu. K ziskům nejvíce přispěly akcie firmy Disney, která po uzavření trhu reportovala výsledky, které byly mírně nad očekávání analytiků. Firma za 3. Čtvrtletí reportovala upravený zisk 1,62 USD na akcii, když trh čekal 1,61 USD. Tržby dosáhly 14,28 miliardy nad očekáváním 14,15 miliardy dolarů.

Širší index S&P 500 přidal 0,04 procenta na 2181,74 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite si polepšil o 0,24 procenta na 5225,48 bodu.

Ceny ropy na světových trzích klesly kvůli obavám z nadměrné nabídky o procento. V pondělí se zvýšily téměř o tři procenta po spekulacích, že přední těžařské země by mohly zahájit další kolo rozhovorů o omezení produkce. „Změní OPEC strategii? V žádném případě, funguje skvěle,“ míní Maris Ogg, prezident Tower Bridge Advisors.

 

Newsletter