Wall Street dosáhla závěru se zisky, slabý HDP minulostí

Americké akcie ve středu vzrostly, DOW +0,29 %, S&P 500 +0,49 % a Nasdaq dokonce +0,68 %. Po dvoudenním propadu si konečně dokázala Wall Street polepšit, zkraje dne to však vůbec nevypadalo dobře. Revize výkonnosti americké ekonomiky v 1Q přinesla údaj -2,9 %, oproti předchozímu odhadu -1,8 %. Investoři však vnímají upravený HDP za 1Q jako historii a trhy se posunuly dál, což doložily jejich včerejší zisky. Roli mohl sehrát také předpoklad, že Fed má o to menší důvod pospíchat s utahováním své měnové politiky.

Nejsilnější negativní revize americké ekonomiky od roku 1976: -2.9 %, trhy klesají

Těžký propad americké ekonomiky a „klam rozbitého okna“

Akcie Bristol-Myers vzrostly o +2,96 % poté, co společnost dokončila poslední zkušební fázi experimentálního léku na rakovinu kůže. Podle výsledků je patrné, že lék byl účinný a pacienti vykazovali známky zlepšení celkového stavu.

General Mills -3,61 % vykázala negativní čtvrtletní výsledky hospodaření. Zisk na akcii byl 0,67 USD proti odhadu 0,72 USD, zatímco tržby si pohoršily na 4,28 miliardy USD proti 4,42 miliardy USD.

Na druhou stranu se dařilo největšímu světovému výrobci osiva Monstanto +5,06 %, který zvýšila svůj výhled pro celý rok.

Akcie CBS Corporation +6,19 % si připsaly zisky poté, co nejvyšší soud rozhodl ve prospěch televizní skupiny v kauze porušení autorských práv.

HDP za první čtvrtletí bylo lehce znepokojující, nicméně trhy budou vyčkávat v blízké budoucnosti na kvartální výsledky firem za druhé čtvrtletí. Osobní spotřeba v revizi HDP byla výrazně pod odhady, nicméně analytici předpokládají její zlepšení. Tato složka tvoří plných 70 % HDP.

CBOE index volatility včera poklesl o 4,8 % na 11,55. 10leté státní pokladniční poukázky odepsaly 2 bazické body a zakončily na úrovni 2,57 %. Ceny komodit, včetně ropy včera rostly. Surová ropa vzrostla o 0,4 % na 106,5 USD za barel, zlato se vyšplhalo o 0,1 % na 1322 USD/ Unci.

 

Autor je makléřem FINANCEZlín, a.s.

Newsletter