Wall Street hlásí ztráty. Klesly všechny hlavní sektory

Americké akcie dnes skončily v červených číslech. Index S&P 500 odepsal 0,7 %, což odpovídá 2094 bodům. Dow Jones klesl o 0,78 % až na 17 898, 5 bodu. Technologický Nasdaq je níže o 0,62 %, aby tak zakončil na 5051 bodech.

Akcie klesly opět pod vahou vyostřující se řecké situace. I přesto, že zástupci MMF odešli ze včerejšího jednání, řecká vláda dle Reuters  proklamuje, že se blíží ke konečné podobě dohody s věřiteli. Té by pravděpodobně mělo být dosaženo do 18. června, kdy se mají sejít ministři financí euroskupiny.

Pod lupou byly i výnosy státních dluhopisů. V případě desetiletého amerického bondu došlo dnes na mírný pokles ze 2,5 % na zhruba 2,3 %.

V rámci indexu S&P 500 nejvíce spadl energetický sektor, přičemž i všechny ostatní dnes zakončily v červeném. Dow Jones klesl pod největším výprodejem společnosti Merck, přičemž klesly i ostatní blue chips. Akcie Twitteru po včerejším odskoku si dnes připsaly jen lehké zisky.

Z dat byl zveřejněn michiganský index nálady amerických spotřebitelů, který za červen vzrostl na 94,6 bodů. Index cen výrobců v květnu obrátil v 0,5% růst po 0,4% poklesu v dubnu.

Americký dolar dnes lehce oslabil. Na páru se eurem se obchodoval na úrovni zhruba 1,125 dolaru za euro.

Newsletter