Wall Street jako na houpačce, zrušení Obamacare se nekoná

Americké trhy dnes nevěděly, kam se vrtnout. Wall Street celý den napjatě sledovala dění ve Sněmovně reprezentantů, kde se dnes mělo hlasovat o zrušení programu zdravotního pojištění známého jako Obamacare.

Těsně před koncem obchodování na Wall Street a zároveň několik minut před samotným hlasováním do tisku pronikla zpráva, že republikáni nakonec kvůli nedostatečné podpoře hlasování z dnešního programu stáhli.

Klíčové americké akciové indexy nakonec uzavřely smíšeně a do značné míry vyrovnaly ztráty, které utrpěly v průběhu dne.

Dow Jones industrial average, který v průběhu seance zaznamenal pokles o více než 100 bodů, uzavřel nakonec o 60 bodů, tj. o 0,29 % níže. Ze svých intradenních minim se nakonec dostal i index S&P 500, který uzavřel jen s nepatrnou ztrátou 0,08 %. Na zprávu o stažení hlasování o zrušení Obamacare z programu jednání Sněmovny pozitivně zareagovaly akcie ze zdravotnického sektoru a otočily směrem vzhůru.

Dnešní vývoj indexu S&P 500:

Nejlépe nakonec dopadl Index Nasdaq composite, který uzavřel dokonce v pozitivním teritoriu, když si připsal zisk 0,2 %.

Uplynulý týden jako celek však byl nakonec pro všechny tři indexy ztrátový, když náladu na trzích tento týden určovalo zejména politické handrkování ve Washingtonu. Index S&P 500 má za sebou dokonce nejhorší týden od amerických voleb, když za posledních pět seancí ztratil 1,4 %.

Největší týdenní ztráty utrpěl bankovní sektor, který v uplynulém týdnu zaznamenal 3,8% propad, což je nejhorší týdenní pokles od ledna 2016. Zdravotnický sektor v týdenní bilanci ztratil 1,3 %.

Newsletter