Wall Street je za leden v plusu, trhem hýbe Trump

AKTUALIZOVÁNO – Americké akciové trhy končí poslední den v lednu smíšeně, jen mírné zisky zaznamenal technologický index Nasdaq. Ten za první měsíc roku získal nejvíce. Za celý měsíc jsou ale akcie v plusu. Wall Street dnes dál vyhodnocovala politiku prezidenta Donalda Trumpa a celou řadu čísel z výsledkové sezony, čeká se také na výsledek jednání Fedu. Výrazný propad zažily akcie firmy Under Armour.

Index Dow Jones dnes oslabil o 0,53 procenta na 19 564,30 bodu. Širší index Standard & Poor‘s 500 klesl o 0,09 procenta na 2278,87 bodu. Index technologického trhu Nasdaq se naopak zvýšil o mírných 0,02 procenta na 5614,79 bodu.

Za celý leden Dow Jones získal 0,5 procenta. S&P rostl o 1,8 procenta a Nasdaq o 4,3 procenta.

„Je to trh, který je tak trochu zklamaný, protože neslyšel to, co chtějí nadšení investoři slyšet především,“ podotkl hlavní tržní stratég Prudential Financial Quincy Krosby s tím, že Trump sliboval nižší daně, fiskální výdaje a deregulaci.

Trump se dnes setkal s řediteli velkých farmaceutických společností a prohlásil že firmy přesouvají výrobu z USA kvůli tomu, že jiné země devalvují svou měnu. Jeho hlavní poradce pro obchod Peter Navarro pak obvinil Německo, že využívá „silně podhodnoceného“ eura, aby získalo konkurenční výhody vůči USA i zbytku EU. Německá kancléřka Angela Merkelová se vůči tomuto výroku ohradila, německá vláda podle ní vždy vyzývala ECB k nezávislé politice.

Newsletter