Wall Street jen těsně nad nulou, čeká se na trh práce

Americké akciové trhy dnes končí s mírnými zisky. Wall Street tak přerušila třídenní sérii poklesů. Investoři vyhlížejí zítřejší údaje z trhu práce. Právě tato statistika bude poslední zásadní číslo pro centrální bankéře Fedu, jejichž zasedání se koná příští týden.

V závěru obchodování index Dow Jones stoupl o 0,01 procenta na 20 858,19 bodu, když k většině zisků přispěly akcie firmy Johnson & Johnson. Širší index Standard & Poor‘s 500 vzrostl o 0,08 procenta na 2364,87 bodu. Index technologického trhu Nasdaq se zvýšil o 0,02 procenta na 5838,81 bodu.

Nyní je otázkou, zda Fed letos zvýší sazby třikrát nebo vícekrát,“ míní Jeff Zipper, výkonný ředitel Private Client Reserve U.S. Bank. Dodal, že trh nyní počítá s trojím zvýšením sazeb.

Mark Luschini, hlavní investiční stratég firmy Janney Montgomery Scott, poznamenal, že na trhu je nyní vidět jisté nákupní vyčerpání.

Investoři ale již netrpělivě vyhlížejí zítřejší tzv. nonfarm payrolls, které ministerstvo práce zveřejní ve 14:30 SEČ. Analytici odhadují, že v únoru vzniklo 193 tisíc pracovních míst a že míra nezaměstnanosti klesla na 4,7 procenta. V lednu vzniklo v USA 237 míst.

Organizace ADP včera oznámila, že soukromí zaměstnavatelé v USA vytvořili v únoru asi 298 tisíc nových pracovních míst, což je nejvíce za tři roky.

Newsletter