Wall Street končí kolem nuly, dolar nejsilnější za sedm měsíců

Americké akciové trhy v závěru týdne a uprostřed slibně rozjeté výsledkové sezony uzavřely smíšeně, zisky dnes zaznamenal pouze technologický index Nasdaq. Dolar je nejsilnější za sedm měsíců.

Celkově lze říci, že vidíme jisté obavy o dolar, o ceny ropy a o volby, ale podle mě to bude mít krátké trvání. Z větší části se trhu stále daří době,“ podotkl Robert Pavlik, hlavní stratég Boston Wealth Private.

Dow Jonesův index akcií třiceti předních amerických podniků oslabil o 0,09 procenta na 18 145,71 bodu. Širší index S&P 500 ztratil 0,01 procenta na 2141,16 bodu. Index technologického trhu Nasdaq naopak uzavřel se ziskem 0,30 procenta na 5257,40 bodu.

Fakt, že dolar míří vzhůru je problém, dodal Randy Frederick z firmy Charles Schwab. Očekává, že dolar se bude pohybovat výše, aby mohl být preventivním krokem před prosincovým zasedáním Fedu, kdy se čeká, že centrální bankéři zvýší sazby. Podle Anny Rathburnové z CBIZ Retirement Plan Services americká měna posiluje v reakci na čtvrteční poznámky šéfa ECB Maria Draghiho. Očekávání trhu, že Fed zvýší v prosinci sazby byly podle CME Group více než 60 procent.

Draghi: Náhlé ukončení QE je nepravděpodobné

Newsletter