Wall Street končí na apríla v zeleném

Americké akciové trhy na apríla zpevnily a rostly tak sedmý týden v řadě. Wall Street dnes úspěšně setřásla tlak nízkých cen ropy a byla naopak povzbuzena dobrými zprávami z trhu práce i amerických továren. Index Dow Jones se dokonce přiblížil ke čtyřměsíčním maximům.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal 0,61 procenta a uzavřel na 17 793,16 bodu.  Nejvíc k růstu přispěly akcie banky Goldman Sachs, ztráty naopak postihly Chevron.

Širší index S&P 500 stoupl o 0,63 procenta na 2072,78 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite stoupl o 0,92 procenta na 4914,54 bodu.

 

Slova ze Saúdské Arábie srazila cenu ropy Brent i WTI. Jaká?

Zveřejnil(a) Roklen24 dne 1. duben 2016

 

Za celý týden Dow Jones posílil o 1,6 procenta, S&P přidal 1,8 procenta a Nasdaq posílil dokonce o tři procenta. Za březen všechny tři indexy vzrostly o čes až sedm procent.

Z ekonomiky dnes přišlo několik důležitých zpráv. Investoři dnes netrpělivě očekávali čísla z trhu práce. Americká ekonomika vytvořila v březnu zhruba 215 tisíc pracovních míst, zatímco analytici čekali 205 tisíc míst. Míra nezaměstnanosti se zvýšila na pět procent z osmiletého minima 4,9 procenta, protože více Američanů se vrátilo na pracovní trh a hledá práci, což je známkou důvěry v trh práce. Rostly také průměrné mzdy.

Zpráva o zaměstnanosti dočasně posílila dolar na devizovém trhu. Jeho kurz však později všechny zisky smazal a nakonec klesl. Ke konci obchodování euro vůči dolaru zpevnilo o desetinu procenta na 1,1390 USD.

Další zpráva ukázala, že aktivita v amerických továrnách se zlepšila. Index aktivity stoupl na 51,8 bodu z 49,5 bodu o měsíc dříve a rovněž překonal očekávání analytiků.

 

Newsletter