Wall Street končí potřetí v plusu, strašidlo brexitu mizí

Americké akciové trhy dnes rostly třetím dnem v řadě. Wall Street regeneruje po post brexitovém výprodeji. Index S&P 500 zaznamenal třetí čtvrtletní růst v řadě.

„Myslím, že je to pokračování snahy vyřešit, co brexit vlastně znamená a co je důležité pro investory. Když rozhodnou, že neznamená nic… budeme muset počkat a uvidíme,“ řekl hlavní investiční stratég Key Private Bank Bruce McCain.

„Trh si velmi vydechl, že brexit neodstartoval konec světa,“ dodal generální ředitel firmy Sarhan Capital Asam Sarhan.

Dow Jones, který zahrnuje akcie 30 významných amerických podniků, si dnes připsal 1,32 procenta, což odpovídá úrovni 17 928,89 bodu. Nejvíc rostly akcie General Electric, ztráty naopak postihly akcie firmy Visa.

Index S&P 500 vzrostl o 1,36 procenta na 2098,85 bodu a zaznamenal tak třetí čtvrtletní růst v řadě. Technologický Nasdaq rostl o 1,33 procenta až na 4842,67 bodu.

Akcie výrobců běžného spotřebního zboží rostly po zprávě, že potravinářská firma Mondelez nabídla zhruba 23 miliard dolarů za svého rivala Hershey.

Ve druhém čtvrtletí, které zakončil dnešek, se nejvíc dařilo sektoru energetiky, zatímco zaostaly informační technologie. Cardillo poznamenal, že někteří obchodníci pravděpodobně provedli obchody už dnes místo zítřka, i s ohledem na to, že v pondělí Američané slaví Den nezávislosti a trhy jsou zavřené.

Z ekonomiky dnes přišla zpráva, že Chicago index nákupních manažerů v červnu rostl o 56,8 procenta při očekávání 51 bodů.  Týdenní změna nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti na 268 tisíc, když trh čekal 267 tisíc.

 

Newsletter