Wall Street končí týden smíšeně, i tak nejlepší týden roku

Americké akciové trhy zakončily týden smíšeně. Navzdory dalšímu poklesu cen ropy si ale připsaly největší zisky od počátku letošního roku.

Posílil jen technologický index  Nasdaq, který přidal 0,38 procenta a nachází se na 4504,43 bodu, rostl především díky výrobci čipů Applied Material. Index S&P 500 zakončil týden stagnací na 1917,78 bodu. Dow Jones Industrial odepsal 0,13 procenta na 16.391,99 bodu.

Za celý týden však Dow Jonesův index přidal 2,6 procenta, S&P 500 vzrostl o 2,8 procenta a index Nasdaq Composite o 3,8 procenta.

Z dat byly uveřejněny spotřebitelské ceny, které v lednu bez zahrnutí potravin a energie stouply o 0,3 procenta. Takzvaná jádrová inflace tak zaznamenala nejprudší meziměsíční nárůst za téměř čtyři a půl roku. Růst předstihl odhady ekonomů a je důležitým signálem pro Fed a jeho další zvyšování sazeb. 

Ceny ve Spojených státech rostou nejprudčeji za čtyři roky

Ceny ropy dnes kvůli zprávě o rekordních zásobách ropy v USA klesly o více než čtyři procenta. Index energetických firem v reakci na to zaznamenal nejhorší výkon ze všech deseti dílčích indexů S&P 500.

Na devizových trzích byl zvýšený zájem o japonský jen, který tak zpevnil k euru i dolaru.

Newsletter