Wall Street končí týden téměř beze změny, sv. Patrik nepomohl

Americké akciové trhy dnes zisky neudržely a týden končí s mírnými ztrátami, kromě technologického indexu Nasdaq, který stagnoval. Na den Svatého Patrika se nedařilo finančnímu a zdravotnickému sektoru. Rostly naopak utility a průmyslový sektor. Za celý týden Wall Street rostla.

Dow Jonesův index akcií 30 předních amerických podniků v závěru klesl o 0,10 procenta na 20 914,62 bodu a širší index S&P 500 oslabil o 0,13 procenta na 2378,25 bodu. Index technologického trhu Nasdaq zakončil dnešek beze změny na úrovni 5901 bodů.

Pro trhy je nejdůležitější trajektorie a intenzita globálního ekonomického růstu, který vypadá celkem dobře, podotkl Bill Stone, hlavní investiční stratég firmy PNC Asset Management.

„Zajímavé je, že před měsícem nikdo nečekal, že trhy v březnu porostou. Na trzích se vš stále vyvíjí dobře,“ řekl Peter Boockvar, hlavní tržní stratég The Lindsey Group. „Stále na trhu v tomto je všechno dobrý způsob.“

Prezident Donald Trump se dnes v Bílém domě setkal s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Prohlásil, že řada zemí se ke Spojeným státům v minulosti v obchodních vztazích nechovala férově. „Všechno, co chci, je férovost,“ poznamenal.

Z ekonomiky dne přišla zpráva, že průmysl v únoru stagnoval, když se čekalo zvýšení o 0,2 procenta.

Newsletter