Evropské výnosy klesají, americké rostou. Dolar se obchoduje v mírné ztrátě nad 1,0840 za euro. Koruna obrátila do lehkého zisku pod 25,35 za euro.

Wall Street kvůli ropě opět padá, WTI je pod 40 USD za barel

Americké akciové trhy dnes oslabily, když je dolů opět táhla levná ropa. Cena americké lehké ropy (WTI) totiž poprvé od dubna klesla pod 40 dolarů za barel.  Dow Jonesův index skončil v minusu po sedmé v řadě.

„Vzhledem k tomu, jaké zprávy přicházely v několika posledních dnech si uvědomujeme, že jsme na vysokých úrovních,“ uvedl hlavní investiční stratég Key Private Bank Bruce McCain. Dodal, že většina indikátorů je dost namíchána, takže se investoři rozhodli stáhnout.

 „Celkově lze říci, že jde o obavy o globální růst v kombinaci s cenami ropy,“ doplnil Kate Warne, investiční stratég firmy Edward Jones. Investoři reagovali také na nečekaně horší prodeje některých amerických automobilek za červenec.

Na ropě se usadil medvěd. Drtí těžaře, pivaře i motorkáře

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, dnes odepsal 0,49 procenta a uzavřel na úrovni 18 314,01 bodu, když ke ztrátám nejvíc přispěly akcie firem Boeing a Goldman Sachs.

Širší index S&P 500 klesl o 0,64 procenta na 2157,03 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite se snížil nejvíce, a to o 0,90 procenta na 5137,73 bodu.

Z americké ekonomiky přišla zpráva, že lepší než očekávané byly údaje o osobních výdajích, které představují více než dvě třetiny ekonomické aktivity Spojených států. V červnu se zvýšily o 0,4 procenta. Osobní příjmy v USA v červnu rostly o 0,2 procenta a zůstaly tak za očekáváním trhu.

 

Newsletter