Libra po ranním oslabení na historicky nejslabší hodnoty proti dolaru umazává část ztrát. Dolar se obchoduje pod 0,97 EURUSD. Koruna ve ztrátě nad 24,60 za euro.

Wall Street opět roste. Nasdaq trhá rekordy

Americké akcie se po včerejším poklesu opět vrátily do zelených čísel. Index S&P 500 vzrostl o 0,8 % , což odpovídá 2124,9 bodům. Dow Jones je výše o 0,39 %, aby zakončil na 18120,25 bodech. Nasdaq si připsal 1,26 % a skončil na 5163,2 bodech, což je zároveň jeho nové zavírací maximum.

Růst by tažen především posunem řešení řecké krize, kde vláda Helénské republiky přijala navrhované reformy zahraničními věřiteli. Do toho Evropská centrální banka přislíbila navýšení objemu záchranné likvidity o 900 milionů eur.

Draghi ŽIVĚ: ECB zvýšila pomoc řeckým bankám

Hlavní roli ale hrají optimistická očekávání ohledně probíhající americké výsledkové sezóny, která se prozatím nese ve velice pozitivním duchu, především pak ve finančním sektoru.

Index Dow Jones byl tažen především růstem společnosti JetBlue. Technologický Nasdaq podpořila k rekordu nejvíce společnost Netflix a dále pak eBay, Stericycle a Micron. Index S&P 500 pak rostl hlavně díky sektoru utilit, kterému se dařilo nejvíce ze všech devíti oblastí dnešního růstu.

Z výsledkové sezóny reportovala například banka Citigroup. Ta dosáhla zisku na akcii o velikosti 1,45 dolaru oproti očekávání na 1,34 dolaru. Dále pak banka Goldman Sachs, u které se čistý zisk na akcii zastavil na 1,98 dolarech, před očištěním o soudní výlohy pak 4,75 dolarů při očekávání na 3,99 dolarech za akcii.

Citigroup: Průšvihář s růžovou budoucností?

Goldmanům srazily zisk o 50 % náklady na soudy

Z dat byl zveřejněn index výrobní aktivity dle Fedu oblasti Filadelfie, který v červenci spadl na 5,7 bodů z předchozích 15,2 bodů. Dále pak týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti, které ukázaly pokles až na 281 tisíc oproti očekávání na 285 tisících.

Americký dolar dnes opět posílil. Na páru s eurem si připsal více jak +0,6 %, což odpovídá úrovni 1,087 dolaru za euro.

Newsletter