Wall Street opět zrudla a netrpělivě čeká na Yellenovou

Americké akciové trhy dnes opět uzavřely se ztrátou. Wall Street den před klíčovým projevem šéfky Fedu Janet Yellenové v Jackson Hole do červených čísel druhý den v řadě táhl sektor zdravotní péče, který ztratil procento. Nasdaq pak zaznamenal první dvoudenní pokles za dva měsíce.

„Podíváme-li se zpět do minulého roku, tak to vypadá, že se historie opakuje,“ řekl Mike Bailey, ředitel výzkumu FBB Capital Partners, podle nějž by měli být investoři se sektorem zdravotní péče obezřetní.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie 30 předních amerických podniků, dnes odepsal 0,18 procenta a uzavřel na úrovni 18 448,41 bodu. Širší index S&P 500 ztratil 0,14 procenta na 2172,47 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite klesl o 0,11 procenta na 5212,20 bodu.

Akcie luxusního klenotnictví Tiffany rostly po dobrých kvartálních výsledcích, které překonaly očekávání, o více než šest procent. Tiffany ve 2. čtvtrletí reportovalo upravený zisk 84 centů na akcii, když trh čekal jen 72 centů.

Wall Street čeká na zítřejší projev Yellenové. Investoři doufají, že si díky němu budou moci učinit lepší představu o dalším vývoji měnové politiky v USA. Někteří analytici ale předpokládají, že že šéfka Fedu zůstane opatrná. Dosavadní údaje o americké ekonomice totiž nejsou dostatečně silné na to, aby ospravedlnily zvýšení úroků.

Zítra odpoledne se investoři dozví další údaje o vývoji americké ekonomiky ve 2. čtvrtletí. Její růst zrychlil v celoročním přepočtu pouze na 1,2 procenta z tempa 0,8 procenta v předešlém kvartálu, ukázal rychlý odhad amerického ministerstva obchodu.

 

Newsletter