Wall Street oslabila Čína i nejisté výsledky firem

Americké akcie se v průběhu úterní seance opětovně pokoušely o zisky, které jim ale nebyly dopřány. Důvodem byly obavy o čínskou ekonomiku i smíšené zprávy od firem v podobě jejich výsledků hospodaření. Situaci nedokázala zachránit ani lepší data proti očekávání z amerického realitního trhu.

Širší americký akciový index S&P 500 odepsal 0,3 procenta, DJIA dvě desetiny a Nasdaq 0,6 % procenta. Oči investorů se teď upínají ke středečnímu zveřejnění zápisu z jednání měnového výboru Fedu a zesilují hlasy, že zejména po devalvaci čínského jüanu růst úrokových sazeb v USA opravdu není dobrým nápadem.

Na americkém realitním trhu bylo zahájeno v červenci 1,206 milionu domů (v anualizované podobě), což znamená zhruba osmileté maximum dat. Navíc byl vzestupně revidován červen.  Čísla ukazují na zlepšení na trhu s bydlením, ale jak upozornil například stratég Lindsey Group, Peter Boockvar, zaostává stále výstavba jednogeneračních rodinných domů. Pro Fed jsou data z realitního trhu argumentem pro pohyb sazeb výše, vnější prostředí (zejména Čína) ale hovoří opačně.

 

Čínské trhy dnes prošly dalším brutálním propadem. Investoři se obávají masívního odlivu kapitálu ze země kvůli strachu…

Posted by Roklen24 on 18. srpen 2015

Z firemní sféry nepříjemně překvapil zhoršením celoročního výhledu maloobchodní řetězec a klíčový titul indexu DJIA, Wal-Mart.

Z Řecka přicházely příznivé zprávy v podobě zvýšení ratingu agenturou Fitch na „CCC“ z „CC“ díky sjednanému třetímu balíku mezinárodní finanční pomoci i zprávy o uvolnění kontrol kapitálu v zemi. Evropská centrální banka pak na žádost řecké centrální banky snížila objem nouzové likvidity ELA pro řecké banky, což by také mělo být dokladem zklidňování napětí ve finančním sektoru v Řecku.

ECB snížila strop nouzové pomoci (ELA) pro řecké banky

Pomoc Řecku schválil parlament ve Španělsku, Estonsku a Rakousku

V propadu pokračovaly ceny ropy. Její dodávky na trh jsou na historickém maximu.

Ve středu nás čekají data o americké spotřebitelské inflaci a ve 20:00 našeho času záznam z měnového jednání Fedu (FOMC). Ve čtvrtek pak nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti či prodeje starších domů, které doplní obraz o realitním trhu.

Newsletter