Wall Street padá. Dolar opět oslabuje. Kraft výhercem dne.

Dnešní seanci zakončila Wall Street v rudém kabátě. Index S&P 500 se propadl o 1,46 % až na úroveň 2061 bodů. Dow Jones klesl o 1,62 %, což odpovídá 17 718,5 bodům. Technologický Nasdaq propadá nejvíce, a to o 2,4 % až na 4876,5 bodů.

Trhy spadly jednak pod vahou nejistoty z výsledkové sezóny a z nečekaně horších dat, která dnes z americké ekonomiky přišla.

Dnešním smolařem byl Nasdaq, který si prošel nejstrmějším pádem od dubna 2014. Pád byl podpořen především výprodejem technologií a biotechnologií. V případě indexu Dow Jones byl největším propadákem Microsoft, přičemž situaci se snažil napravit Chevron a Exxon Mobil.

Největším zklamáním dnešního dne byly objednávky zboží dlouhodobé spotřeby. Ty se oproti očekávanému mírnému růstu 0,2 % propadly o 1,4 %.

Trhákem dne byla bezpochyby Kraft Foods Group, kterou společně s 3G Capital ovládla Buffettova Berkshire. Akcie Kraftu tím posílily o 35 %. Díky spojení tak vznikla pátá největší potravinářská společnost na světě.

Americký dolar opět oslabil o zhruba půl procenta až na úroveň 1,09 dolaru za euro. I tak je ale stále jednou z nejsilnějších měn vůbec, což značně podkopává veškerá očekávání ohledně nadcházející výsledkové sezóny americké ekonomiky. Svou roli hraje i nejistota ohledně zvyšování amerických sazeb.

Buffettův šálek kečupu: Berkshire a 3G kupují Kraft Foods (+35 %)

„Pozor“ z americké ekonomiky: Kola se zadrhávají

Newsletter