Wall Street: Paniku střídá taktika, Alibabu rozzlobil Barron’s

Ty tam jsou prudké turbulence amerických akcií s tím, jak se blížíme čtvrtečnímu klíčovému verdiktu americké centrální banky Fed: zvýší sazby, nebo nezvýší? Zatímco celá trojice hlavních amerických akciových indexů ztratila v rozmezí tří až čtyř desetin procenta, Apple vedly výše zprávy o předobjednávkách nových iPhonů, které naznačují v prodejích překonání předchozího roku.

Fed ve čtvrtek může poprvé po devíti letech zvýšit sazby. Čím blíže čtvrteční možnosti jsme, tím méně reálná se zdá. Situace v Číně zůstává napjatá a velkou otázkou je, zda Fed bude chtít růstem sazeb riskovat globální otřes. Akcie v Šanghaji v úvodu týdne odepsaly bezmála 3 procenta a víkend nepřinesl dobré zprávy z čínské ekonomiky. Peking oznámil reformu velkých, státem kontrovaných firem.

 

Zlomové rozhodnutí Číny – otevřít svůj měnový trh. Protože zoufale potřebuje…

Posted by Roklen24 on 14. září 2015

 

Na předpověď pádu ropy až na možných 20 dolarů za barel – od Goldman Sachs – i na pokles cen benzínu reagují propadem ceny ropy Brent i WTI. Klesají o 3,3 %, respektive 1,8 % k 47,4 a 44,5 dolaru za barel, ztráty ale už ropa v rámci dne překonala hlubší. Americký dolar stáhl euro pod 1,1300 EURUSD.  

Rozruch způsobila zpráva serveru Barron’s, která negativně cílila na čínského internetového lídra Alibabu. Podle titulní zprávy serveru mohou akcie Alibaby na bázi P/E propadnout o polovinu při srovnání s konkurenty a situací na trhu. Firma odpověděla otevřeným dopisem, ve kterém promluvila o nesmyslnostem v odvozování názoru Barron’s a její akcie zavřely o 3 procenta níže.

Newsletter