Wall Street po Dni nezávislosti ztratila

Americké akcie zakončily úterý po svátku v podobě Dne nezávislosti se ztrátami. Rekordních minim se dočkal výnos na 10letém americkém dluhopisu, o výrazných 5 procent pod 47 dolarů za barel propadly ceny ropy jako odpověď na obavy o sílu globální ekonomiky a přitom možnost vyšších dodávek ropy na trh. Americký dolar k euru posílil o 0,7 % k úrovni 1,1070 EURUSD.

Index blue chips Dow Jones registroval ztráty přesahující 150 bodů a tížily jej krom jiných akcie Goldman Sachs, které k poklesu DJIA notně přispěly. Energie odepisovaly kolem 2 procent, finanční tituly v závěsu kolem 1,5 procenta. V širším indexu S&P 500 patřily právě finance k těm, kdo index zatěžovaly. Závěr: S&P 500 -0,7 %, DJIA -0,6 %, Nasdaq -0,8 %.

Výnos na 30letém americkém dluhopisu se úrovní 2,13 procenta držel u rekordního minima, nového rekordního dna dosáhl výnos 10letého dluhu. Dolarový index zpevnil o zhruba půlprocento.

Americké akcie uzamkly předchozí týden s vymazáním ztrát, které nabraly po britském referendu, které otevřelo cestu Brexitu. Evropské akcie v úterý pokračovaly v propadech – německý index DAX ztratil kolem 1,5 procenta, evropské banky měřeno indexem Stoxx Europe 600 Banks kolem dvou procent. Opačně se ale vydaly právě akcie britské, které přes tři desetiny procenta připsaly.

V pondělí Evropská centrální banka otevřela cestu pomoci bankám v eurozóně, u italských unikla slova o pánu rekapitalizace. To nepřidává pohledu na evropské bankovnictví a tento obraz se přenesl také do obchodování na Wall Street. Americkému obchodování pak nepomohly průmyslové objednávky, které v květnu klesly o procento při očekávání 0,8% ústupu.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter