Wall Street před očekávaným ukončením QE předvedla rally

Čtvrtý růstový den v řadě vynesl americký index Dow Jones nad úroveň 17.000 bodů. Na jeho úterním zisku 1,1 % se podílelo 27 komponentů z 30, především například akcie Caterpillar, které uzavřely o 2,7 % silnější. Se ziskem 1,2 procenta zakončil index S&P 500 a do třetice Nasdaq, který nákupní apetit vynesl o 1,75 % výše. Index volatility, vyjadřující nejistotu investorů, dnes poklesl o více než 10 % na 14,39.

V centru pozornosti zůstává výsledková sezóna. Zatímco Twitter včera po závěru trhu zklamal výhledem a výkonem na domácím trhu, za což ho dnes investoři potrestali sražením akcií firmy na NYSE o 9,8 % níž, Facebook dnes čísly příjemně překvapil, když oznámil tržby i zisk nad očekávání, doplněné růstem příjmů z mobilní reklamy i počtu uživatelů. Investoři však možná čekali víc, či vybírají zisky poté, co se titul dostal nad 80 dolarů za akcii – Facebook v aftermarketu ztrácí 1,5 %.

Akcie Twitteru propadají. Nejistý výhled a pokles v USA

„Like“ Facebook. Silný růst reklamních příjmů i uživatelů pokračuje

Posílení programu zpětného odkupu akcií dnes oznámila společnost IBM. K dosud nevyužité částce 1,4 mld. USD tak přidá dalších 5 miliard dolarů. Akcie firmy na zprávu zareagovaly připsáním zisku 1 %. Biotechnologická Amgen přidala přes 6 % po zlepšení celoročního výhledu, zatímco T-Mobile US přinesl pozitivní výhled zisk přes 3 %.

Středa bude především o Fedu. Měnový výbor by měl zítra po dvoudenním zasedání oznámit očekávané ukončení programu odkupu dluhopisů QE. Sledovat budou trhy především komentář ohledně potenciální možnosti obnovení této podpory ekonomiky v případě vnějších negativních tlaků přicházejících především z Evropy.

V zítřejším kalendáři výsledků firem je Kraft Foods, Visa či MetLife.

Newsletter