Wall Street před „výsledkovkou“ roste. Zítra vše vypukne

Americké trhy dnes skončily v zelených číslech. Index S&P 500 vzrostl o 0,8 %, což odpovídá 1995,83 bodům. Dow Jones si připsal 0,73 %, aby zakončil na 16911 bodech. Nasdaq pak stoupl o 0,9 % až na 4791,15 bodů.

Akciové trhy ve Spojených státech zahájily dnešní obchodování růstem, o většinu zisků ale během první poloviny dne přišly. Trh táhly dolů akcie technologických firem v čele s Applem, který odepisoval více jak procento, avšak ve výsledku ztráty stáhl na bezmála půl procenta. Vliv měl i pomalejší růst cen ropy, stejně jako rostoucí obavy, jak budou vypadat výsledky hospodaření předních amerických firem za uplynulé čtvrtletí.

Akcie společnosti Yum Brands klesly bezmála o 19 procent v reakci na zhoršení výhledu. Firma vlastní restaurace rychlého občerstvení KFC, Taco Bell a Pizza Hut. Za horším výhledem je silný dolar a příliš pomalý růst v Číně.

Ke konci obchodování se všechny indexy otočily zpět od plusových čísel. Dow Jones tak vzrostl díky akciím společnosti Merck, naopak dolů ho vyjma Applu táhla ještě oděvní firma Nike. S&P 500 se pak svezl na rally zdravotnického sektoru, zatímco dolů ho táhly telekomunikace a utility.

Americká vládní zpráva pak dnes ukázala, že zásoby ropy v USA stouply minulý týden více, než se čekalo. Růst světových cen ropy po této zprávě zpomalil, což stáhlo dolů akcie těžebních firem. Dále pak byly zveřejněny žádosti o hypotéky, kterých za týden vinou regulace přibylo více jak 25 %.

Americký dolar se dnes obchodoval v plusu. Na páru s eurem posílil o 0,32 %, což odpovídá úrovni 1,1237 dolaru za euro.

Během zítřka „oficiálně“ začne výsledková sezóna za třetí kvartál. Jako tradičně ji zahájí společnost Alcoa, která bude reportovat po trhu.

Newsletter