Wall Street se dál veze na rekordní vlně

AKTUALIZOVÁNO – Americké akciové trhy se po státním svátku „President Day“ dál vezou na rekordní vlně. Všechny tři hlavní akciové trhy dnes pokořily svá maxima. Reagovaly na firemní výsledky a také na nové jméno v administrativě prezidenta Trumpa. Od jeho vítězství v listopadových volbách přidaly indexy zhruba deset procent.

Index Dow Jones dnes stoupl o 0,58 procenta na 20 743 bodu a rostl tak poosmé v řadě. Širší index Standard & Poor‘s 500 vzrostl o 0,60 procenta na 2365,38 bodu. a index technologického trhu Nasdaq se zvýšil o 0,47 procenta na 5865,95 bodu.

Investoři jsou zatím trpěliví, ale jednoho dne jim trpělivost dojde, dnes to ale nenastalo,“ poznamenal Art Hogan, hlavní stratég Wunderlich Securities. Podle hlavního investičního stratéga CFRA Research Sama Stovalla jsou za vším firemní výsledky.

Trump dnes jmenoval nástupce odvolaného Michaela Flynna. Novým americkým poradcem pro národní bezpečnost bude generál Herbert McMaster. „Je to velmi, velmi dobré pro trh,“ míní Quincy Krosby, stratég trhu ze společnosti Prudential Financial. Jmenování McMastera podle něj totiž pomáhá zmírnit některé obavy, že Trumpova administrativa je v nepořádku.

 

Newsletter