Wall Street slábla po slovech z Fedu, GoPro (+30 %) si odbyla úspěšný debut

Wall street zakončila ve čtvrtek mírně nižší po oficiálních slovech Jamese Bullarda, guvernéra federální banky v St. Louis. Bullard při rozhovoru s Fox Business Network naznačil možné zvýšení úrokových sazeb do konce prvního čtvrtletí roku 2015. Bullard dále počítá s 3% hospodářským růstem v následujících čtyřech čtvrtletích. Dow Jones poklesl o 0,13 %, index S&P o 0,12 % a Nasdaq -0,02 %. Seznam se závěry blue-chips naleznete v tabulce ve fotogalerii článku.

Včerejší makroekonomická data dopadla v souladu s očekáváním analytiků. Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti na úrovni 312 tis. se od většinového očekávání analytiků příliš nelišil. Osobní příjmy vzrostly pouze o 0,4 %, zatímco se čekalo 0,5 %, a osobní výdaje narostly pouze o 0,2 % proti očekávání 0,4 %.

Z deseti sektorů ve čtvrtek šest pokleslo, nedařilo se finančním titulům. Britskou bankovní skupinu Barclays -7,38 % čeká soudní proces z důvodu žaloby americké prokuratury kvůli nadměrnému vysokofrekvenčnímu obchodování a poskytování nepravdivých informací klientům. Ostatní banky JPMorgan Chase & Co. -0,24 %, nejobchodovanější titul co do objemu Bank of America Corp. -0,39 % a Citigroup -1,23 %.

Hlasy jestřábů sílí: Fed zadělává na další krizi

Americký trh práce stabilizuje, výdaje spotřebitelů ovlivnila zdravotnická reforma

Philip Morris snižuje výhled zisku kvůli forexu i slabému trhu

Barclays podváděla investory, zní obvinění newyorské prokuratury. Akcie -5 %

Philip Morris International snížil výhled zisku pro letošní rok a akcie se obchodovaly níž o 2,7 %, zakončily na 86,49 USD.

Svůj první den na trzích si odbyla společnost GoPro, veřejná nabídka byla na 24 USD, avšak trhy vstup nováčka ocenily solidním 30% nárůstem. GoPro je celosvětově známý výrobce sportovních a outdoorových digitálních Full HD kamer.

Zlato ve čtvrtek pokleslo o 0,2 % na 1316 dolarů za unci, ropa Crude poklesla o 0,4 % na 114 dolarů za barel.

 

Autor je makléřem FINANCEZlín, a.s.

Newsletter