Wall Street tlaku útoků v Bruselu odolala

Americké akcie po teroristických útocích v Bruselu mírně oslabily. Pod výraznějším prodejním tlakem se ocitly především podniky spojené s cestovním ruchem, například letecké společnosti. Část počátečních ztrát ale trh smazal, zejména díky růstu akcií firem ze zdravotnického sektoru.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, odepsal 0,23 procenta a uzavřel na 17.582,57 bodu. Širší index S&P 500 ztratil 0,09 procenta a skončil na 2049,80 bodu. Index technologického trhu Nasdaq Composite nicméně o 0,27 procenta vzrostl a den uzavřel na 4821,66 bodu.

 

Islámský stát hrozí útoky mnohem tvrdšími proti těm, které dnes zažil Brusel, spojencům proti IS včetně Velké Británie

Zveřejnil(a) Roklen24 dne 22. březen 2016

Při atentátech na bruselském letišti Zaventem a v bruselském metru dnes přišly o život asi tři desítky lidí, více než 200 jich bylo zraněno. K útokům se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS). „Akciový trh možná začíná k tomuto druhu násilí ztrácet citlivost,“ uvedl analytik Scott Brown ze společnosti Raymond James.

Na devizovém trhu oslabovaly evropské měny, vzhůru naopak zamířily americký dolar a japonský jen. Útoky zvýšily averzi investorů vůči riziku a současně podpořily názor, že se zvyšuje pravděpodobnost odchodu Británie z Evropské unie. Britská libra se vůči dolaru propadla na zhruba týdenní minimum.

 

Co napáchaly útoky v Bruselu na trzích? Dodaly sílu Brexitu a srazily tak libru. Posílily německé dluhopisy, zlato nebo japonský jen

Zveřejnil(a) Roklen24 dne 22. březen 2016

Newsletter