Dopoledne zveřejněný index cen výrobců za eurozónu (výsledek výrazně nad očekávání) euru pomáhá na silnější úrovně. Hlavní měnový pár se pohybuje pod hranicí 1,1350 EURUSD. Koruna se posunula do okolí 25,40 EURCZK. Zlotý pokračuje v prudkém posilování a na páru s eurem se posunul pod 4,60 EURPLN.

Wall Street v mínusu. Dow Jones ukončil třídenní „spanilou jízdu“

Americké akcie dnes skončily v záporných číslech. Index S&P 500 klesl o 0,13 %, aby zakončil na 2030,97 bodech.  Dow Jones spadl o 0,06 %, což odpovídá 17221,05 bodům. Technologický Nasdaq je níže o 0,5 %, až na 4880,97 bodech.

Dnešní obchodní seance se nesla ve znamení výsledkové sezóny, v jejímž rámci dosud většina amerických společností vykazuje horší než očekávané výsledky. Stejně tak zapůsobila i data z realitního trhu.

V rámci indexu Dow Jones, který během dneška porušil třídenní „spanilou jízdu“, reportovaly své výsledky společnosti Travelers a Verizon. Obě předčily očekávání Wall Street jak v zisku na akcii, tak i v tržbách. Firma United Technologies porazila konsensus v oblasti zisku na akcii, avšak v případě tržeb byla horší. I přesto ale pomohla indexu výše, což ale nepředčilo výkon akcií IBM, který Dow Jones stáhly do červených čísel. Poklesem o téměř šest procent se titul IBM dostal na své pětileté minimum.

Index S&P500 rostl díky telekomunikacím, avšak dolů ho stahoval sektor zdravotnických firem.

Z dat byla zveřejněna stavební povolení za září, kterých ubylo o 5 % na 1,1 milionů, konsensus 1,17 milionů. Započaté výstavby domů za stejný měsíc vzrostly, a to o 6,5 %, což odpovídá 1,2 milionům.

Americký dolar dnes oslabil. Na páru s eurem si odepsal 0,13 %, aby se obchodoval na úrovni 1,134 dolaru za euro.

Newsletter