Wall Street v mínusu. Dow Jones ukončil třídenní „spanilou jízdu“

Americké akcie dnes skončily v záporných číslech. Index S&P 500 klesl o 0,13 %, aby zakončil na 2030,97 bodech.  Dow Jones spadl o 0,06 %, což odpovídá 17221,05 bodům. Technologický Nasdaq je níže o 0,5 %, až na 4880,97 bodech.

Dnešní obchodní seance se nesla ve znamení výsledkové sezóny, v jejímž rámci dosud většina amerických společností vykazuje horší než očekávané výsledky. Stejně tak zapůsobila i data z realitního trhu.

V rámci indexu Dow Jones, který během dneška porušil třídenní „spanilou jízdu“, reportovaly své výsledky společnosti Travelers a Verizon. Obě předčily očekávání Wall Street jak v zisku na akcii, tak i v tržbách. Firma United Technologies porazila konsensus v oblasti zisku na akcii, avšak v případě tržeb byla horší. I přesto ale pomohla indexu výše, což ale nepředčilo výkon akcií IBM, který Dow Jones stáhly do červených čísel. Poklesem o téměř šest procent se titul IBM dostal na své pětileté minimum.

Index S&P500 rostl díky telekomunikacím, avšak dolů ho stahoval sektor zdravotnických firem.

Z dat byla zveřejněna stavební povolení za září, kterých ubylo o 5 % na 1,1 milionů, konsensus 1,17 milionů. Započaté výstavby domů za stejný měsíc vzrostly, a to o 6,5 %, což odpovídá 1,2 milionům.

Americký dolar dnes oslabil. Na páru s eurem si odepsal 0,13 %, aby se obchodoval na úrovni 1,134 dolaru za euro.

Newsletter