Wall Street v mínusu. JP Morgan nesplnila očekávání

Americké akcie dnes skončily v záporných číslech. Index S&P 500 klesl o 0,68 %, aby zakončil na 2003,7 bodech.  Dow Jones spadl o 0,29 %, což odpovídá 17081,9 bodům. Technologický Nasdaq je níže o 0,87 %, až na 4796,6 bodech.

Dnešní obchodní seance se nesla opět v duchu nervozity ohledně vývoje čínské ekonomiky. Ukázalo se, že v září klesl dovoz do Číny vinou slabé domácí poptávky o 20 %. Potvrdilo to tak obavy ohledně dnes již evidentního zpomalování druhé největší ekonomiky světa. K propadu přispěl i poměrně výrazný propad obou druhů ropy.

V rámci indexu S&P500 nejvíce klesaly akcie farmaceutických a průmyslových společností. Dow Jones spadl pod vahou firmy Merck, naopak brzdit pád se snažila firma UnitedHealth.

Americký dolar dnes oslabil. Na páru s eurem si odepsal 0,23 %, aby se obchodoval na úrovni 1,138 dolaru za euro.

Po závěru obchodování reportovala své výsledky za třetí čtvrtletí společnost Intel. Ta za poslední tři měsíce dosáhla zisku na akcii o velikosti 64 centů, při očekávání na 59 centech. Zisk tedy činil 3,1 miliardy dolarů, což je však oproti loňským 3,3 miliardám znatelně méně. Tržby se zastavily na 14,4 miliardách dolarů. Akcie Intelu vzrostly v after marketu bezmála o 0,1 %.

Výhled počítačových společností není nijak valný. Firma IDC odhaduje, že za třetí kvartál si tento sektor prošel v oblasti prodejů více jak 10% poklesem.

Další na řadě byla jako první z bank JP Morgan. Ta dosáhla zisku 6,8 miliardy dolarů, což odpovídá zisku na akcii o velikosti 1,68 dolarů a očištěnému zisku na 1,32 dolarech na akcii, oček. 1,37 dolarů. Tržby se zastavily na 23,54 miliardách dolarů, při očekávání na 23,69 miliardách. CEO Jamie Dimon zmínil především bouřlivý vývoj trhů v posledních týdnech a nízké úrokové sazby, jakožto hlavní viníky horších výsledků. Do budoucna banka plánuje osekání nákladů a zlepšení risk managamentu.

Akcie banky po výsledcích padají o více jak 1 %.

Newsletter