Wall Street v zeleném. Růst podpořen ropou i Fedem

Wall Street ukončila středeční seanci růstem. Index S&P 500 si připsal +0,51 % a zakončil na 2106,6 bodech. Dow Jones vzrostl o +0,42 % až na 18122,4 bodů. Nasdaq skončil na 5011 bodech, což odpovídá růstu o velikosti +0,68 %.

Růst amerických akcí byl dnes podpořen především pozitivním zvratem na ropě, která se za dnešek dostala na nová letošní maxima. Stejně tak jsou ve hře očekávání ohledně probíhající výsledkové sezóny amerických společností. Sentiment podpořila i béžová kniha Federálního rezervního systému, která potvrdila trvající mírný růst největší ekonomiky světa.

Béžová kniha téměř beze změny. Mírný růst pokračuje.

V rámci S&P 500 si vedl nejlépe energetický sektor, který si připsal více jak 2 %, přičemž nejlépe se vedlo akciím společnosti Transocean. Dow Jones byl tažen především akciemi společnosti Intel, které po včerejších výsledcích vzrostly o více jak 4 %. Technologický Nasdaq pak překonal magickou hranici 5000 bodů.

Dnes byly zveřejněny výsledky Bank of America, které předčily očekávání. Banka reportovala zisk na akcii o velikosti 36 centů při konsensu na 29 centech. Tržby se meziročně snížily z 22,77 miliardy dolarů na 21,2 miliardy. Po trhu pak reportovala i společnost Netflix, která ohlásila zisky o velikosti 23,7 milionů dolarů, což odpovídá zisku na akcii o velikosti 38 centů.

Americká bankovní dvojka: Silný zisk, zklamání dividendou

Z dat byl zveřejněn růst amerického průmyslu, který za březen klesl o 0,6 %, což je nejvíce za posledních 2,5 roku. Zároveň byl zveřejněn Empire index aktivity průmyslu za duben, který se propadl na -1,19 při konsensu na 7,17 bodech.

Newsletter