Wall Street ve slušném zisku. Realitní sektor lámal rekordy

Wall Street má za sebou úspěšný den, který  navázal na dobré výsledky evropských trhů. Nejvíce se dařilo sektoru informačních technologií a financí, stejně tak rostla i ropa a dolar. Investory povzbudila rovněž dobrá data z realitního sektoru. Ve vzduchu pak stále visí vidina vyšších úrokových sazeb.

Index S&P 500 si připsal +1,37 %, což odpovídá 2076,1 bodům. Dow Jones je výše o +1,22 % až na 17 706,05 bodů. Technologický Nasdaq vzrostl nejvíce, a to o +2 % a zastavil se na 4861,1 bodech.

Z konkrétních akcií měl úspěšný den především prodejce luxusních domů Toll Brothers, který si za úterý připsal více jak 8,71 %, což je nejvyšší číslo od roku 2013. Titul rostl především díky dobrým výsledkům. Příjmy firmy se za první kvartál se totiž zvýšily o 31 % a předčily tak všechna očekávání. Výjimečně se dařilo i prodejům luxusních domů s cenou vyšší jak 2 miliony dolarů. V tomto případě byl zaregistrován růst o 2 %. Společnost tak v návaznosti na solidní čísla zlepšila i svůj budoucí výhled.

Růstový Toll Brothers kopíruje ukazatel prodejů nových domů. Ten si duben připsal nárůst o 16,6 %, což je z procentuálního hlediska nejvíce od ledna 1992.

Z dalších klíčových událostí stojí za zmínku americká biotechnologická firma Monsanto, která dnes odmítla nabídku na převzetí za cca 62 miliard dolarů. Tu ji v pondělí předložila německá společnost Bayer. I přes americké „ne“ je firma ochotná s Němci nadále jednat. Pokud by diskuze byla úspěšná, vznikl by největší dodavatel pro zemědělskou výrobu na světě.

Ropa začátkem dne skomírala, ovšem později nastartovala intenzivní růst. Na tom se podepsala především očekávání ohledně dalšího snížení zásob v USA. Brent je tak výše o +1,01 % až na 48,84 dolarů za barel, WTI si připsala +1,58 %, což odpovídá 48,84 USD/barel.

Dolar během dne opět sílil. Za jeho zpevněním stojí i nadále trvající představa o tom, že Fed v červnu přistoupí k dalšímu kolu navyšování úroků. Aktuálně se na páru s eurem nacházíme na 1,114 EURUSD.

Newsletter