Wall Street začala týden růstem, pomohl finanční sektor

Americké akciové trhy vstoupily do nového týdne růstem. Wall Street dnes nahoru táhl finanční a materiální sektor. Investoři stále vstřebávali výstupy ze setkání centrálních bankéřů z horského letoviska Jackson Hole, kde šéfka Fedu Janet Yellenová naznačila, že moment zvýšení úrokových sazeb se přiblížil.

„Domnívám se, že trh naznačuje, že Fed nebude schopný zvyšovat úrokové sazby. Ve skutečnosti jde o to, že i když sazby centrální bankéři zvýší, bude to kvůli tomu, že se ekonomice bude dařit lépe,“ uvedl hlavní investiční stratég firmy Raymond James Jeffrey Saut.

Stratég firmy Prudential Financial Quincy Krosby ale upozornil na to, že Fed funds futures ukazují, že trh stále čeká jedno zvýšení sazeb, možná v prosinci.  Dle CME Group´s FedWatch byla praveděpodobnost zvýšení sazeb v září v pondělí 24 procent, poté co v pátek to bylo kolem 30 procent.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie 30 předních amerických podniků, dnes posílil o 0,58 procenta a uzavřel na 18 502,99bodu. Širší index S&P 500 rostl o 0, 52 procenta na 2180,38 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite zpevnil o 0,26 procenta na 5232,33 bodu.

 

Z ekonomiky dnes přišla zpráva, že osobní výdaje v červenci rostly o 0,3 procenta a osobní výdaje se zvýšily o 0,4 procenta. Obojí dle očekávání trhu.

Investoři již netrpělivě vyhlížejí čísla z trhu práce, o nichž bude ministerstvo informovat v pátek.

Newsletter