Wall Street zahájila květen silně, majitel KFC +7 %

Americký akciový trh se po čtvrtečním výprodeji zmátořil a indexy uzavřely s více než procentním ziskem. Trhům dnes chyběly zásadní impulsy v podobě zpráv z ekonomiky a většina evropských trhů byla vzhledem k svátku uzavřena. Nejlépe si vedl technologický index Nasdaq, který uzavřel o 1,29 % silnější, nejširší S&P 500 posílil o 1,09 % a Dow Jones se zvedl o 1,02 %.

I jemu pomohl růst akcií Apple, z hlediska tržní hodnoty největší firmy na trhu. Titul včera srazily mimo jiné zprávy o poruchovosti nedávno představených chytrých hodinek Apple Watch, dnes se však o 3 % zotavil. O bezmála 7 % povýšily akcie majitele restauračních řetězců Yum! Brands po zprávě, že hedge fond Third Point významně navýšil podíl ve firmě.

Z blue-chips se naopak nedařilo ropnému obrovi Chevron, jehož akcie odepsaly necelá 2 %. Čistý zisk amerického producenta ropy a plynu se v prvním čtvrtletí meziročně propadl o více než dvě pětiny na 2,6 miliardy dolarů. Negativní dopad poklesu cen ropy nicméně kompenzovaly dobré výsledky rafinérských aktivit a úsporná opatření.

Dnes byly zveřejněny dubnové prodeje automobilů, které meziročním růstem o 4,6 % mírně zaostaly za konsensem trhu. Nad očekávání se vedlo například americkým automobilkám General Motors a Ford.
 

Newsletter