Wall Street zahnal do ztrát Irák. Vertex Pharmaceuticals +40 %

Americké akciové indexy včera uzavřely ve ztrátě, Dow Jones Industrial -0,7 %, S&P 500 -0,64 % a Nasdaq Composite -0,42 %.

Index S&P 500 se po maximech z minulého týdne vrací na původní hodnoty. Společnost Vertex Pharmaceuticals +40,41 % výrazně vzrostla v reakci na studii, která ukázala, že společností vyvinuté léky splňují požadavky na léčbu cystické fibrózy a Vertex tak může zažádat o schválení úřady. Index Nasdaq podpořily také akcie Micron Technology, které vzrostly o bezmála 4 % po zveřejnění tržeb, které předčily očekávání.

Na druhou stranu reagovaly poklesem akcie Walgreen, které ztrácely 1,7 % poté, co největší americký řetězec drogerií oznámil své výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí, které byly zklamáním.

Trh příliš nereagoval na pozitivní data z USA. Index spotřebitelské důvěry nečekaně vzrostl na 85,2 bodů z květnových 82,2 bodu. Nových domů se v květnu prodalo 504 tisíc, nejvíce od května 2008.

Index volatility za včerejší den vzrostl o 10,47 % na 12,13. Nervozita na trhu může souviset se situací v Iráku, kde pokračuje postup radikálů, kteří ovládli sever země a blíží se k Bagdádu.

Prodej nových domů v USA rostl nejrychleji za 22 let, S&P 500 na nových maximech. Ceny rostou pomaleji

Plosser: Fed zvýší sazby mnohem dřív, než trhy myslí. Silný spotřebitel podporou

 

Autor je makléřem FINANCEZlín, a.s.

Newsletter