Wall Street ze ztrát pomohl z historie škrtlý pokles ekonomiky

Americké indexy dokázaly vymazat většinu ztrát, které nabraly na začátku čtvrtečního obchodování a zakončily v blízkosti středečního závěru. Zásadní zprávou byl růst americké ekonomiky ve druhé čtvrtině roku, prvním odhadem ministerstva obchodu stanoven na 2,3 procenta v přepočtu na celý rok. To je číslo, které zaostalo za odhady analytiků, kteří počítali s takzvaně anualizovaným růstem o 2,5 procenta. Povzbuzením pro trhy ale bylo, že statistici vymazali z paměti pokles americké ekonomiky v prvním čtvrtletí roku revizí na +0,6 procenta proti původně oznámenému poklesu hospodářství o 0,2 procenta.

V rámci širšího akciového indexu S&P 500, který zakončil na zelené nule, tedy s +0,00 %, se dvouciferně výš vydaly akcie výrobce počítačových komponent Western Digital po výsledcích, které ukázaly na zlepšení kondice celého PC trhu. Akviziční spekulace poslaly o řádově 5 % výše akcie Michael Kors. Podobným tempem opačně se vydaly akcie maloobchodní značky Procter & Gamble po zaostání kvartálních tržeb za odhady analytiků.

Nasdaqu od větších než 0,3% zisků „pomohl“ i pokles akcií Facebook o dvě procenta. Investoři těžce stravují zejména skokový růst nákladů.

Investoři vyhodnocují středeční slova z Fedu, která dál ponechávají reálným scénář jednoho až dvou zvýšení sazeb do konce roku 2015.

Od Fedu a údajů o růstu americké ekonomiky se pozornost posune k pátečním datům z amerického trhu práce.

Newsletter