Wall Street ztrácí tempo a dohání opožděná IPO

Americké akcie během dnešní obchodní seance mírně klesly. Neudržely si tak včerejší výrazné zisky, které přišly po zveřejnění zápisu z posledního zasedání Federálního rezervního systému.

Index S&P 500 odepsal 0,11 %, aby zakončil na 2081,2 bodech.  Dow Jones je o 0?02 % níže, což odpovídá 17 773 bodům. Technologický Nasdaq spadl o 0,03 % a skončil na 5073,6 bodech.

Nedařilo se zdravotnímu sektoru. Akcie pojišťovny UnitedHealth zamířily dolů v reakci na to, že firma snížila odhad letošního zisku. Oslabovaly rovněž akcie největšího amerického maloobchodního prodejce elektroniky Best Buy, jehož čtvrtletní výsledky zaostaly za očekáváním analytiků.

Úspěšný vstup na newyorskou burzu ale zažila společnost Square, která nabízí zpracování plateb přes mobilní zařízení. Její akcie během debutu na newyorské burze překvapivě vzrostly o více jak 50 %.

Skupina internetových seznamovacích služeb Match Group dnes rovněž vstoupila na burzu. Akcie mateřské firmy servisů Tinder, OkCupid a dalších v průběhu prvního dne obchodování na trhu Nasdaq stouply o více jak 20 %.Firma ve středu uvedla, že primárním investorům prodá své akcie po 12 dolarech, což bylo na dolní hranici orientačního rozpětí 12-14 dolarů.

 

Nervozita na trzích vedla v posledních dvou měsících v USA k odkladu několika významných primárních emisí, například akcií luxusního obchodního řetězce Neiman Marcus Group nebo provozovatele supermarketů Albertsons Companies. Hlubokou slevu musely investorům nabídnout platební firmy First Data a již zmiňovaná Square.

Co se týče dat, je v rámci americké ekonomiky možné zmínit týdenní změnu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, která se zastavila na 271 tisících. Zveřejněn byl poté Philadelpský Fed index, jenž za listopad vzrostl na 1,9 bodů při očekávání na -0,8 bodech. Posledním ukazatelem byl tzv. Leading index americké centrální banky. Ten za aktuální měsíc překvapil hodnotou +0,6 % oproti předchozím -0,2 %.

Americký dolar dnes oslabil o 0,7 %. Na páru s eurem se tak obchoduje na úrovni 1,0734 dolaru za euro.

Newsletter