Warren Buffett chce převzít Yahoo

Věhlasný investor, miliardář a majitel Bershike Hathaway Warren Buffett se postaví za miliardáře Dana Gilberta a společně podají nabídku na převzetí Yahoo. Buffett to potvrdil pro CNBC.

„Jsem ohromným obdivovatelem Dana a toho, čeho dosáhl s Quicken Loans. Sám bych nebyl schopen zhodnotit tento business, ale pokud Dan stojí o finanční podporu s řádnými termíny a ochranou, pak je z mé strany finanční pomoc možná,“ uvedl Buffett.

Buffettova Bershike už dříve investovala ve prospěch 3G Capital při převzetí potravinářských gigantů Heinz a Kraft a zůstává hlavní partnerem v nové Kraft Heinz. Yahoo má být ale jiným případem a Buffett má skutečně pouze Gilbertovi poskytnout zdroje na profinancování nabídky a ideálně úspěšného převzetí Yahoo.

Proces prodeje Yahoo je v pokročilé fázi a mezi dalšími zájemci figuruje například americký telekomunikační obr Verizon, který loni za 4,4 miliardy dolarů převzal AOL. Její šéf Tim Amstrong v květnu řekl, jak připomíná CNBC, že zajímat se o Yahoo má smysl.

Yahoo v posledních letech prohrává vůči Facebooku nebo Alphabetu (Google) na poli digitální reklamy. V únoru šéfka firmy Marissa Mayer oznámila, že firma odprodá svou internetovou divizi a omezí počet zaměstnanců o 15 procent. Bývalý finanční ředitelka Yahoo Susan Deckerová, která dnes pracuje právě pro Bershire, vidí Yahoo „rozplizlou“ do příliš mnoha oblastí, kvůli čemuž firma dle ní ztratila tvář a sektorovou sílu.

 

Prosíme o Váš názor! Spustili jsme pro Vás portál Roklen24.cz v novém designu, s novým obsahemJak se Vám líbí? Odpovězte nám na několik otázek! Děkujeme! –CHCI ODPOVĚDĚT

Newsletter